„Fašiangy, Turíce, Veľká noc príde, kto nemá kožucha zima mu bude…“

Tieto slová známej piesne sme si spievali počas fašiangového obdobia v našom komunitnom centre. Vytvárali sme rôzne aktivity a podujatia pre všetky vekové kategórie.

Už začiatkom februára sme spolu s naším dobrovoľníkom Romankom spievali a tancovali na ľudovú nôtu. Týždeň po ňom sme k nám pozvali mladé talenty zo ZUŠ Eugena Suchoňa, ktoré hrali na rôznych hudobných nástrojoch a spievali seniorom z DSS a deťom z komunitnej škôlky.

Na sv. Valentína sme sa rozhodli rozdávať lásku zábavou, pre tých najmenších. Malé princezné, piráti, lienky, lesné víly a mnohé ďalšie rozprávkové, či fiktívne postavy naplnili naše priestory, v ktorých sme sa zabávali na detskom Karnevale. Pozvali sme medzi deti aj našich verných spevákov, starkých, z Dúbravského Matičiara, ktorý s deťmi a ich rodičmi spievali tradičné fašiangové hity. Vďaka naším aktívnym seniorom sme fašiangové pásmo s tradičnými piesňami mohli prežiť aj s osamelými seniormi z domácností či DSS. Pripravili sme si pre nich zábavné dopoludnie, program si pripravili aj naši priatelia z Ukrajiny a overovali sme si aj pamäť a vedomosti v zábavnom kvíze.

Okrem tradičných hudobných stretnutí sme v rámci klubových aktivít pre ľudí s hendikepom medzi nami privítali nadaných ľudí z Divadla Zrakáč, ktorého herci so zrakovým hendikepom zahrali malú ukážku a spoločne sme spievali pri klavíri. O efektívnejšej pomoci pre menej šťastných ľudí sme sa rozprávali na stretnutí pomáhajúcich organizácií, na ktorom sme okrem iného hovorili aj o efektívnejšej komunikácií, ktorá je základom dobrej pomoci.

Začalo obdobie pôstu, no v našich aktivitách budeme pokračovať a tešíme sa už na jar a sviatky Veľkej Noci, počas ktorých pripravujeme rôzne tvorivé a hravé aktivity.

 

 

No responses yet

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *