Adventný bazár

Hľadáte vhodný darček, ktorý poteší a zároveň nezaťaží našu planétu?Príďte na adventný bazár do Centra rodiny v dňoch 24.-25.11.2022 v časoch od 10.00-12.00 hod. a

Čítať viac »

Mapa sociálnych inovátorov

V septembri sme sa zúčastnili významnej udalosti, ktorú zorganizovala Nadácia Pontis. V spolupráci s medzinárodnou organizáciou Ashoka zmapovala ľudí, ktorí prinášajú jedinečné riešenia spoločenských problémov. Vznikla Mapa sociálnych inovátorov, na ktorej

Čítať viac »

Záhradná slávnosť

Ďakujeme všetkým, ktorí nám pomohli zorganizovať Záhradnú slávnosť – Karin a jej malým nádejným hercom za vystúpenie o Snehulienke, Škola Breaku za breake dance, Taekwon-Do ITF Škola Horangi Bratislavaza ukážky taekwon-do, Pátrač Tino za veselé súťaže, študentom z Gymnázium Bilíkova 24 za pomoc pri občerstvení a jednotlivých stanovištiach, pánovi Ferkovi za zorganizovanie pingpongového turnaja, maminám za výborné koláče a všetkým, ktorí prišli a dobre sa zabavili. Súčasťou bola aj výstava obrazov našich malých aj veľkých umelcov – autistov a mladých ľudí s mentálnym postihnutím. Už onedlho pripravujeme v spolupráci s OZ Čmelík aj dražbu týchto obrazov . Finančný výťažok bude základom pre vybudovanie terapeutickej miestnosti, ktorá im pomôže zlepšovať ich psychickú pohodu. Najbližšie sa vidíme na Hodovom posedení v septembri. Tešíme sa

Prezlečte niekoho život k lepšiemu

V dňoch 28.3-31.3.2019 sa konala za podpory našej organizácie  v Polus 

City Center v Bratislave charitatívna zbierka oblečenia „Prezlečte 

niekoho život k lepšiemu „. Akciu otvorila Katka Brychtová a počas  

akcie v rámci sprievodného programu vystúpili okrem Lukáša Adamca a Sisy 

Sklovskej aj naši priatelia – hudobné zoskupenie Mária Polónyiho, 

speváčka Diana, škola Breaku, kapela Druhý dych, tanečná skupina Dancy 

Shake a spevák Peter Juhás. Súčasťou akcie bola aj vernisáž obrazov detí 

s autizmom a predaj výrobkov z chránenej dielne Vstúpte n.o.. Všetko 

vyzbierané šatstvo poputovalo vďaka naším ochotným dobrovoľníkov tým, 

ktorí ho naozaj potrebujú… Ďakujeme

Teach For Slovakia

Prvého apríla nás navštívili zástupcovia Teach For Slovakia a zástupcovia Základná škola, Nejedlého 8, Bratislava. Stretnutie sa uskutočnilo z iniciatívy poslanca Mestská časť Bratislava-Dúbravka Igor Mravec a jeho cieľom bolo zistiť možnosti spolupráce a zapojenie žiakov do dobrovoľníctva a komunitného života. Veríme, že stretnutie prinesie už čoskoro želané ovocie.

Fašiangy

Tento rok sme u nás privítali niekoľko desiatok masiek. Fašiangový karneval obohatili zvieracie masky, masky ochrancov, historické ale aj fiktívne masky detí i dospelých. Súťažilo sa, tancovalo sa, vyhrávali sa zaujímavé ceny a nechýbala ani Tombola.

Fašiangy, Turice, Veľká Noc ide…tak nám zaspievali naši seniori pre najmenších návštevníkov v rámci medzigeneračných aktivít, ktoré v našom centre chceme čo najviac podporovať. Príjemné dopoludnie pri ľudových pesničkách bolo podnecujúce pre obidve generácie.

Ďakujeme a tešíme sa na budúci rok.

Advent u nás

Advent v Centre sme začali výrobou adventných vencov a tvorivými dielňami. 5.12.2018 nás navštívil sv. Mikuláš a dobrým deťom rozdal darčeky. Adventnú atmosféru nám priniesli dva spevácke zbory – Zborci a Nádej, ktorých členovia aj prostredníctvom spevu prekonávajú ťažké životné situácie nakoniec sme sa milým Vianočným posedením pre všetkým podporovateľov nášho centra, v rámci ktorého sme mohli vidieť divadielko Vianoce nebudú?, ktoré nacvičili deti na divadelnom krúžku, ktorý sme spustili v októbri. V divadielku sme mohli vidieť aj pani riaditeľku a na záver popoludnia sme si mohli vyskúšať klobúkový tanec. Večer sme zavŕšili tradičnou vianočnou kapustnicou a punčom.

Giving Tuesday

Aj tento rok sa naše Centrum rodiny zapojilo do celosvetového projektu Giving Tuesday, počas ktorého môžete urobiť dobrý skutok aj vy. Prebiehať bude 27.11.2018.

Podporiť nás môžete finančne, môžte nám darovať veci, svoj čas, know-how či mediálny priestor. Viac informácii nájdete na https://www.givingtuesday.sk/neziskovky/centrum-rodiny-1/

Posedenie pre našich dobrovoľníkov a podporovateľov

V nedeľu sme mali v našom komunitnom centre milé podujatie – stretnutie našich dobrovoľníkov a podporovateľov. Strávili sme zábavné popoludnie, v rámci ktorého sme si mohli zahrať ping pong, vyrobiť náramky priateľstva a zahrať spoločenské hry. Za spríjemnenie podujatia hudobnou produkciou ďakujeme Máriovi s manželkou Laurou a za sponzorovanie občerstvenia ďakujeme reštaurácii Zlatá Lipa.

Radi privítame aj Vás nových dobrovoľníkov, ktorí ste ochotní urobiť niečo navyše vo svojom voľnom čase.

ĎAKUJEME

Otvorenie nových priestorov

Vo štvrtok 20.9.2018 boli u nás zástupcovia spoločnosti Zurich Insurance, aby si pozreli a slávnostne otvorili zrekonštruované priestory. Ďakujeme nadácii Zurich Foundation, ktorá poskytla finančný grant na celú rekonštrukcii. Bez ich pomoci by sme rekonštrukciu realizovali namiesto 5 mesiacov asi tak 5 rokov. Tešíme sa na spoluprácu v ďalších zaujímavých projektoch…

Hodové posedenie

Milí priatelia, včera sa u nás konalo každoročne Hodové posedenie a takto sme sa na ňom mali dobre ďakujeme všetkým zúčastneným či v úlohe účinkujúcich alebo návštevníkov ako aj Bratislavskému samosprávnemu kraju za finančnú podporu projektu Zapoj sa aj Ty. Vidíme sa nabudúce.

Hody 2018

Srdečne Vám všetkých pozývame na Hodové posedenie dňa 22.9.2018 od 15:00 do 18:00. Pripravujeme pre Vás bohatý program. Tešíme sa na Vás.

Týždeň dobrovoľníctva

Týždeň Dobrovoľníctva u nás začal so spoločnosťou IMMOFINANZ, ktorej zamestnanci sa prvý krát zapojili do dobrovoľníckych aktivít a pomohli vymaľovať a vyupratovať naše komunitné centrum pred Hodovým posedením. Druhý deň patril zamestnancom zo spoločnosti Dell, ktorí k nám chodia dobrovoľníčiť najčastejšie. Asi sa im u nás naozaj páči.  Aj zamestnanci PSS k nám prišli pomáhať. Ďakujeme im za pomoc a taktiež ďakujeme Bratislavskému dobrovoľníckemu centru za zorganizovanie takejto super akcie, ktorá prepája ziskový sektor s neziskovým a je dôkazom, že: Dobré skutky sa dejú.

Ďakujeme a veríme, že v Dobrých skutkoch budú pokračovať aj naďalej a že sa im u nás páčilo.

Mercedes-Benz Slovakia

Prežili sme deň s dobrovoľníkmi – zamestnancami Mercedes-Benz Financial Services Slovensko a Česká republika a Mercedes-Benz Slovakia v rámci Day of Caring, ktorí nám pomohli dokončiť naše zrekonštruované priestory. Vďaka grantu z Nadačného fondu Mercedes Benz Financial zriadený v Nadácii Pontis ich môžeme zariadiť aj novými prvkami ako ping pongový stôl, rebriny, žinenky, lavičky, divadelné ozvučenie, ale aj zrkadlá, nové dvere a žalúzie.

Ď A K U J E M E

Letné TÁBORY

Táborovanie v Centre rodiny začalo už 9.júla a prebiehalo počas celých prázdnin. Vystriedali sa u nás umelci, športovci, budúci hudobníci aj herci, ale aj deti z mnohodetných a sociálne slabých rodín. Ďakujeme MČ Dúbravka a Hlavnému mestu Bratislava za podporu pri organizácií. Veríme, že všetci u nás zažili veľa dobrodružstiev a budú sa k nám vracať aj počas školského roka.

NAŠE MESTO

Opäť po roku sme si dali rande s Naším Mestom a vyplatilo sa. Máme nový kompostér a nové kochlíky z hranolov od OBI a s krásnymi kvetinkami od spoločnosti Plantago s.r.o. Ďakujeme spoločnosti Tesco Expres Brestovka za darovanie občerstvenia, maminám za výborné koláče , seniorom z MS za hudobný program, študentom SOŠ Pedagogickej Bullova a Gymnázium Bilíkova za super koordináciu a samozrejme všetkým dobrovoľníkom a Nadácii Pontis za skvelé podujatie.

Susedská opekačka

Ďakujeme Nadácii ZSE, Tesco Expres Brestovka za pitný režim, MČ Dúbravka a Gazdovskému trhu za výborné špekáčiky, študentom z Gymnázia Bilikova za hudobnú produkciu a študentom z SOŠ Pedagogickej, Bullova za úspešný priebeh celej Susedskej opekačky. Tešíme sa na Vás opäť o rok.

Firemní dobrovoľníci

Aj firemní dobrovoľníci zo Slovenskej sporiteľne k nám chodia pomáhať pravidelne. Tentokrát prišli dievčatá z Oddelenia riešenia omeškaných pohľadávok a krásne upravili naše ruže a skalky.

 

Už po druhý raz k nám prišli pomáhať dobrovoľníci zo spoločnosti AT&T, ktorí sú veľmi kreatívni a radi skrášľujú naše centrum zaujímavými prvkami. Tentokrát vyrobili kvetináče, koše na odpadky, stolíky pre deti, vysadili levanduľový chodníček, upravili prekážkovú dráhu pre deti, vypratali sklad a pokosili celý areál. No proste radosť sa na nich pozerať. Verime, že ich u nás ešte niekedy budeme mať možnosť privíta.

 

Firemní dobrovoľníci z finančného oddelenia spoločnosti Dell upravili našu skalku a pieskovisko a pripravili tak pre návštevníkov centra príjemné prostredie na trávenie voľného času.

 

Ďakujeme tešíme sa na ďalšie stretnutia.

Grand od spoločnosti Zurich Insurance Company Ltd.

Pred dvomi rokmi k nám do komunitného centra prišli na dobrovoľnícke dni zamestnanci spoločnosti Zurich Insurance Company Ltd. Počas jedného týždňa nám pomohli upraviť  zdevastovanú záhradu, opraviť všetky lavičky a pomaľovať ploty aj múriky. Zároveň pre nás zorganizovali finančnú zbierku, ktorej výťažok ich nadácia zdvojnásobila. Takto začala spolupráca, ktorá pokračovala účasťou našej organizácie na Vianočnom a Veľkonočnom bazáre a ďalším dobrovoľníckym týždňom. Avšak zamestnanci  neostali len pri týchto aktivitách. Z vlastnej iniciatívy sa obrátili  na ich domovskú nadáciu  Z Zurich Foundation so sídlom v Zurichu s cieľom pomôcť našej neziskovke  cielene a dlhodobejšie. A tak sa napísal projekt, ktorý nadácia schválila a výsledkom je finančná podpora vo výške 152 400 Eur na dobu 6 rokov. Prostriedky sú určené nielen na rekonštrukciu vnútorných priestorov, ale aj na podporu sociálnych aktivít zameraných na finančnú gramotnosť, počítačové zručnosti a  personálne poradenstvo. Pridanou hodnotou tohto grantu je aj fakt, že spoločnosť Zurich Insurance Company Ltd. má záujem o zapájanie svojich zamestnancov do jednotlivých aktivít  s cieľom rozvíjať a podporovať tento projekt dlhodobo.

Ďakujeme a prajeme, aby sa v ziskovom sektore našlo viac takýchto spoločností, ktoré majú vo svojom portfóliu aj podporu neziskových organizácii.

Nadácia Veolia

Nadácia Veolia Slovensko a zamestnanci skupiny Veolia EnergiaSlovensko spojili sily pre dobrú vec a v priebehu apríla zorganizovali charitatívnu zbierku.V pondelok nám zástupcovia spoločnosti odovzdali 230 kg trvanlivých potravín a 80 kg hygienických potrieb. Takéto potravinové zbierky pomáhajú rodinám v núdzi nielen zmierniť ich neľahký osud, ale dávajú aj priestor na ďalšie nadstavbové spôsoby pomoci, ako je napríklad pomoc v oblasti finančnej gramotnosti alebo počítačových zručností, organizovanie letných táborov pre deti zo sociálne slabého prostredia. Materiálne zbierky nám v našej práci veľmi pomáhajú a môžeme tak motivovať adresátov aj k ďalším aktivitám. Ďakujeme Nadácii Veolia Slovensko, všetkým zamestnancom, ktorí sa do zbierky zapojili a pani Zdenke Zaťovičovej, ktorá na naše aktivity spoločnosť Veolia Energia Slovensko upozornila a celú akciu podporila. Ďakujeme.

http://www.vesr.sk/sk/novinky/nadacia-veolia-slovensko-pomohla-rodinam-v-nudzi

Jarná upratovacia brigáda

Milí priatelia. Jar konečne prišla a s ňou aj neporiadok v areály komunitného centra. Preto organizujeme Jarnú upratovaciu brigádu, na ktorú ste srdečne pozvaní. Každého kto môže a chce pomôcť pozývame do Centra rodiny v sobotu 14.4.2018 od 14:00 do 17:00, aby sme spoločnými silami skrášlili celý areál a mohli sa opäť stretávať na príjemnom mieste. Tešíme sa na Vás.

Biodiverzita v meste

Srdečne Vás pozývame od 24.5. do 27.5.2018 na výstavu spojenú s náučným chodníkom. Interaktívny náučný chodník so sprievodným výkladom je zameraný na význam prírodnej rozmanitosti v našom okolí. Náučný chodník v interiéri Centra rodiny prejdete za jednu hodinu a v záhrade si počas polhodinového workshopu môžete postaviť vlastný hmyzí hotel. V rámci tohto podujatia Vás srdečne pozývame aj na každoročnú Susedskú opekačku, ktorá bude 26.5.2018.

Sobotné popoludnie

V rámci celosvetového podujatia Týždeň mozgu Vás srdečne pozývame do Centra rodiny na zábavné sobotňajšie popoludnie dňa 17.3.2018 od 16:00 hod. , kde pre Vás pripravujeme zaujímavý program.

Okrem divadelného predstavenia pripravujeme aj vedomostný kvíz, tvorivé dielne ale aj možnosť vyskúšať si hru s marionetami.

Tešíme sa na  Vás.

Karneval 2018

Tohtoročný karneval sa niesol v príjemnej atmosfére aj vďaka Vám. Deti ale aj dospelí sa premenili na rôzne bytosti, zvieratká, rozprávkové postavy, či návšetvníkov z iných planét. Každý si za odmenu odniesol krásne ceny vybraté v Karnevalovom obchode za body získané na jednotlivých súťažných stanovištiach. Súťaž o najlepšiu masku dospelého získali: Mr. Bean, Oheň a Väzni.

Ďakujeme a tešíme sa na Vás opäť o rok.