Mesiac máj je spojený každoročne aj s maturitami. Skúškou dospelosti sa stávajú z našich detí dospelí ľudia. V  tejto skúške sa preveria ich teoretické vedomosti z jazykov a  odborných predmetov. Ale ako sú na tom s rozvojom svojich osobnostných vlastností a zručností ?

V spolupráci s Gymnáziom Bílikova sme v tomto školskom roku spustili pilotný  projekt Hodnotová orientácia, v ktorom sa snažíme spolu s pedagógmi rozvíjať u študentov všetkých ročníkov ich osobnostný rast, zameraný na dobročinnosť, dobrovoľníctvo, ale aj ekológiu a empatiu k rôznym sociálnym vrstvám. Počas celého mája a prvých júnových týždňov sa u nás vystriedalo 442 študentov, ktorí mali možnosť zapojiť sa do našich aktivít a skúsiť si napr. Tréning pamäte so seniormi, ktorý tentokrát pripravili seniori pre mladých alebo si zatancovať a zaspievať s našim Romankom, klientom DSS Rozsutec, prípadne zasúťažiť vo vedomostnom kvíze. V kuchyni mali možnosť navariť polievku, upiecť mrkvový koláč alebo sami pripraviť maslové cesto a následne upiecť pagáče alebo jablkovú štrúdľu. V záhrade si vyskúšali okrem klasického zametania a hrabania lístia aj sadenie malín a byliniek, niektorí držali motyku prvýkrát v živote. Kreatívci sa mohli realizovať na našich múrikov a vytvorili krásnu mozaiku koňa zo starých kachličiek.

Na  Medzinárodný deň detí pripravili zábavné súťažné dopoludnie, na ktorom sa deti na chvíľu premenili na skákajúce žabky, objavili v sebe budúcich útočníkov v hokeji, mohli si zatriafať krúžky či zahrať bowling pre najmenších alebo objaviť svoj hudobný talent. Pri každom stanovišti dostali od svojich starších kamarátov sladkú odmenu a pochvalu. Aj na tomto podujatí nechýbal medzigeneračný duch, nakoľko program nám po hudobnej stránke spestrili naši veselí seniori z Dúbravského Matičiara, kde sme si spoločne mohli zaspievať Pec nám spadla, Sedemdesiat sukien mala a pri známej pesničke Kolo, kolo mlynské neodolali ani teenageri, ktorí sa  postavili z lavičiek, vytvorili kruh a vrátili sa do svojho detstva …

Spájať komunitu má zmysel!

Všetky aktivity prebiehajú vďaka finančnej podpory Z Zurich Foundation, Bratislavský samosprávny kraj, Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR, Nadácia mesta Bratislavy, MČ Dúbravka, Hlavné mesto SR Bratislava, Nadačný fond Mercede -Benz Financial  pri Nadácií Pontis, Nadácia Henkel Slovensko, Nadácia TESCO, Nadácia ZSE, Nadácia SPP, Živá komunita s Opaviou a všetkým, ktorí ste nám prispeli 2% z podielovej dane a pravidelnými alebo jednorázovými darmi.

No responses yet

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *