Vďaka finančnej podpore Mestskej časti Bratislava – Dúbravka sa nám podarilo zrealizovať projekt zameraný na neformálne vzdelávanie a trávenie voľného času aktívne a zmysluplne.

Stretnutia boli zamerané na rôzne témy, ako napr.: plytvanie potravín – hľadali sme recepty na spracovanie zbytkových potravín, ochrana životného prostredia – preberali sme problematiku správneho separovania, ako dať veciam druhú šancu, hovorili sme aj o rizikách na internete a sociálnych sieťach. Od septembra sme sa stretávali 3 x  týždenne v časoch od 14-16 v rámci klubových aktivít. Deti mali možnosť zahrať sa spoločenské hry, športové hry, tvorivé aktivity, porozprávať sa o knihách. Okrem klubových aktivít boli deti a mládež súčasťou rôznych aktivít v našom centre. Napríklad, pri triedení potravín sme sa  veľa rozprávali na tému plytvania. Účastníci mohli na vlastné oči vidieť,  aké veľké množstvo potravín sa bežne vyhadzuje. Ďalšou aktivitou bolo triedenie nepotrebného oblečenia, ktoré k nám nosia ľudia z komunity. Pri oblečení mohli vidieť, že oblečeniu, ktoré už nie je nositeľné sa dá vdýchnuť  druhá šanca v podobe platených tašiek, rúšok, vakov či vankúšov. ´Mladí boli nápomocní pri strihaní látok a drobných prácach s tým súvisiacich.

V našom komunitnom centre sa účastníci mali možnosť stretnúť a spoznať našu dobrovoľníčku Janku, ktorá má zdravotné znevýhodnenie. Svojim príbehom im dala príležitosť nahliadnuť do sveta človeka na vozíčku – s  jej radosťami a starosťami. V letných mesiacoch sa v komunitnom centre konal 6 týždňový tábor pre deti s autizmom a mladí mali možnosť pomáhať pri  realizácii tábora.  Mladí účastníci projektu sa mohli zapojiť aj do prípravy a realizácie našich medzigeneračných stretnutí a tak načerpať múdrosť našich seniorov. 

No responses yet

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *