3200 kg trvanlivých potravín, a drogérie vyzbieraných vďaka Vašej dobrosrdečnosti v predajniach Tesco a Lidl v rámci potravinových zbierok a individuálnych darcov, ktoré sme rozdali viac ako 300 klientom.

218 firemných aj individuálnych dobrovoľníkov – 4018 odpracovaných dobrovoľníckych hodín v roku 2021. Firemní dobrovoľníci sú  stabilnou súčasťou nášho komunitného centra.  Ani minulý rok neprial týmto aktivitám, tak ako sme boli zvyknutí, no dobrovoľníci z Dell, At&t, IKEA, ING či BDC nám pomáhali pri úprave záhrady, interiéru, ale aj pri šití tašiek a spracovaní potravín, či doučovaní. 

Vďaka spolupráci s Tesco Expres Brestovka, Tesco Dúbrawa a Potravinovou bankou Slovensko sa nám podarilo minulý rok dať druhú šancu 4800 kg nepredajných potravín, ovocia a zeleniny. Vyskúšali sme rôzne recepty s použitím už prezretého ovocia alebo zeleniny a objavili sme napr. banánový džem, zaváranú reďkovku, exotické kompóty, paprikové nátierky, kytice z ovocia a mnohé iné nápady…

Vďaka našim zberným dňom šatstva sme dali druhú šancu a vrátili do obehu cca. 2600 kg  oblečenia, ktoré putovalo do sociálne slabých rodín, ľuďom bez domova, ale aj krízovým centrám po celom Slovensku. A menej zachovalé sme upcyklovali a ušili z nich eko tašky, rúška, voskoobaly a vrecká. 

1540 návštevníkov vykonalo spolu 8400 návštev nášho komunitného centra za minulý rok 2021.

 

ĎAKUJEME 🙂

No responses yet

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *