K letným mesiacom neodmysliteľne patria výlety. Aj keď počasie nebolo zo začiatku moc naklonené, podarilo sa nám vymeniť priestory nášho komunitného centra, aby sme mohli objavovať krásu fauny a flóry.

Návšteva botanickej záhrady okrem prepájania navonok dvoch rozdielnych svetov niesla v sebe aj medzigeneračné spájanie. Zeleň, ktorá bola na každom kroku, nám dobíjala baterky do ďalších dní. Mali sme možnosť sa nadýchať čerstvého vzduchu, objavovať zákutia skleníkov, zapojiť svoje čuchové zmysly cez rôzne vône kvetov, rastlín a stromov, ale aj vidieť farebnosť ruží v rozpuku. 

Nemohli sme obísť ani návštevu ZOO. Na tento výlet sa tešili najmä milovníci zvierat. Dokonca aj počasie vyšlo, takže sme mali možnosť vidieť vonku medveďa, opice, žirafy, zebry, kúpajúceho sa hrocha a iné druhy zaujímavých zvierat, ale aj štebotajúce vtáčiky či rôzne plazy. Jeden z účastníkov, mohol takto v komunite osláviť, že je o rok starší. 

 

Veríme, že to neboli posledné “výjazdy” spájania odlišnosti mimo komunitného centra, a že nabudúce sa pridáte k nám aj VY ?, aby sa spájala komunita, ktorá má zmysel.

No responses yet

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *