Zabezpečovanie  základných životných potrieb býva pre väčšinu z nás  ľahkou záležitosťou, avšak pre tých, ktorí sa dostali do ťažkej životnej situácie to nie je samozrejmosťou. Vďaka potravinovým zbierkam Lidl a Tesco, spoluprácou s Potravinovou bankou ako aj  firmami a jednotlivcami pomáhame týmto ľuďom prekonávať a riešiť túto každodennú dilemu.

Vďaka  zbierke “Podeľ sa a pomôž”, ktorá už dlhšie beží v spolupráci s Lidl Slovensko  pomáhame pravidelne mnohodetným rodinám, osamelým seniorom či jednotlivcom a od začiatku roka sa podarilo vyzbierať už 860 kg trvanlivých potravín a drogérie.

V dňoch 16.-17.6.2023 prebiehala aj  Letná zbierka trvanlivých potravín a drogérie v obchodnom reťazci TESCO Saratovská, kde sa za dva dni podarilo vyzbierať 360 kg.

Ďalšou organizáciou, ktorá nám pomáha pomáhať je  Potravinová banka Slovenska, vďaka ktorej môžeme brať nepredajné ovocie, zeleninu a pečivo z obchodného reťazca TESCO.  Okrem toho, že ľudia v núdzi majú pravidelný prísun ovocia, zeleniny a pečiva má to ešte jednu pridanú hodnotu. Pomáhame týmto spôsobom eliminovať potravinový odpad, ktorý zaťažuje životné prostredie. Od začiatku roka sa nám podarilo zachrániť, rozdať a spracovať 2 955 kg ovocia, zeleniny a pečiva.

Ďakujeme aj za vašu individuálnu pomoc, s ktorou prichádzate k nám do Centra rodiny. Vďaka Vašej štedrosti sa podarilo vyzbierať vyše 200 kg trvanlivých potravín a drogérie.

Na prelome marca a apríla sme  v spolupráci s Bratislavskou arcidiecéznou charitou začali  vydávať  potravinové a hygienické balíky pre najodkázanejších cez projekt FEAD v celkovom množste 11 000 kg, ktoré boli určené pre 420 adresátov.

Ďakujeme všetkým dobrovoľníkom za ich obetavú pomoc pri týchto zbierkach a Vám všetkým, ktorí ste čo i len troškou prispeli a urobili svet krajší, tým, ktorí toľko šťastia nemajú.

No responses yet

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *