Leto sa neodmysliteľne spája s oddychom, zábavou, načerpaním nových síl a pestrých zážitkov. A tak je to aj v našom komunitnom centre – všetky generácie si tu nájdu počas prázdnin svoj program – tí najstarší v rámci projektu Aj MY sme TU!, kde si pravidelne cibria pamäť počas Tréningov pamäte alebo v rámci počítačovej gramotnosti, debatujú na rôzne témy v Rozhovoroch bez škatuliek alebo si zahrajú ping pong, či zatancujú alebo zaspievajú počas stredajších hudobných aktivít.

Tí mladší sa stretávajú v denných táboroch, kde ich čakajú veľké dobrodružstvá s kopou zábavy, športovania, výletov a nových priateľstiev. A nezáleží, či sú zdravé alebo s hendikepom, bohaté alebo chudobné, slovenské alebo ukrajinské. Spája ich radosť zo zážitkov a možnosť aspoň na chvíľu zabudnúť na ťažkosti, ktoré prežívajú.

Nechýba ani letné spájanie odlišnosti, ktoré sa tentoraz nesie v tvorivom duchu s dobrovoľníčkou Naďou a našou Bari, ktorá nás učí pliesť náramky priateľstva. Pokračujeme v búraní predsudkov a bariér v medzinárodnom štýle, tentokrát s našimi ukrajinskými priateľmi a vďaka podpore UNHCR pripravujeme zaujímavý projekt, na ktorého výsledok sa môžete tešiť už v septembri.

Okrem zábavných aktivít pokračujeme v sociálnej pomoci núdznym. Vďaka Lidl zbierke Podeľ sa a pomôž ! a Potravinovej banke Slovensko zbierame nielen trvanlivé potraviny, ale pokračujeme aj v záchrane nepredajného ovocia, zeleniny a pečiva, ktoré pravidelne vozíme z predajní Tesco a rozdávame núdznym. A taktiež v spolupráci s OZ Free Food prevádzkujeme komunitnú  chladničku, z ktorej sa dá nielen zobrať, ale do nej prispieť  prebytkami z domácnosti.

Nemôžeme zabudnúť ani na našich verných dobrovoľníkov, či už ich firemných alebo komunitných. Firemné dobrovoľníčky z ING si pripravili program pre našich seniorov a firemní dobrovoľníci z Dell nám pomohli pri letnej údržbe našej komunitnej záhrady.

Všetky aktivity, ktoré u nás prebiehajú by sme nemohli uskutočniť bez finančnej podpory a preto ďakujeme Z Zurich Foundation, Bratislavský samosprávny kraj, Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR, Nadácia mesta Bratislavy, MČ Dúbravka, Hlavné mesto SR Bratislava, UNHCR, Nadačný fond Mercedes – Benz Financial  pri Nadácií Pontis, Nadácia Henkel Slovensko, Nadácia SPP, Nadácia TESCO, Nadácia ZSE, MČ Karlova Ves, Živá komunita s Opaviou a všetkým, ktorí ste nám prispeli 2% z podielovej dane a pravidelnými alebo jednorázovými darmi.

No responses yet

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *