Nový rok 2021 sme všetci privítali v pandemickom lockdawne. Na všetkých to malo dopad a ani naše komunitné centrum nie je výnimkou. Už aj to máličko aktivít, ktoré sa podarilo obnoviť a pomaly rozbehnúť sme boli nútení pozastaviť a taktiež  sme nemohli rozbehnúť nové projekty, ktoré sme mali v pláne.

To však neznamená, že sme zaspali na vavrínoch. Síce sme pre verejnosť zatvorení, ale stále otvorení  pre pomoc.  V spolupráci s TESCO-m sme prvý mesiac zachránili skoro 700 kilogramov nepredaných čerstvých potravín a rozdali ich  ľuďom, ktorí to potrebujú. V spolupráci s Lidl pokračujem v potravinovej zbierke „Podeľ sa a pomôž“ a v spolupráci s Bratislavskou arcidiecéznou charitou  v projekte   „Pošli tašku“, cez ktorý pomáhame s nákupmi hlavne osamelým seniorom.

A taktiež pracujeme na nových projektoch,  ktoré veríme, že sa nám podarí  v blízkych mesiacoch rozbehnúť. A pre lepšie nápady striedame písanie projektov s kreatívnou činnosťou –  šijeme  tašky, vankúše, vrecúška aj rúška. Vďaka tomu sme mohli zužitkovať  látky z oblečenia, starých obliečok a plachiet, staré  plyšové hračky, a tak pomôcť chrániť nielen  životné prostredie, ale aj  vdýchnuť nový život starým veciam, ktoré by inak našli svoje miesto v odpade.

Veríme, že sa čoskoro opäť spolu s Vami všetkými stretneme a dvere komunitného centra sa otvoria aj pre širokú verejnosť….

Do skorého videnia 🙂

No responses yet

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *