Keď odlišnosť spája alebo Jankin príbeh pokračuje…

 

Spomínate na usmievavú Janku, vozíčkarku, ktorá prišla do nášho komunitného centra koncom roku 2020 cez projekt No Limits, ktorý bol pre ňu veľkou výzvou vymeniť svoje rodné mesto za Bratislavu a preveriť si svoje limity vzhľadom na jej postihnutie.

 

Rok ubehol ako voda a aj napriek pandemickým opatreniam a obmedzeniam, ktoré táto doba  priniesla, dokázala Janka, že limity sú pre každého také, aké si  sám nastaví. A to, že ľudia s hendikepom vedia byť rovnocenní partneri zdravým ľuďom a niekedy ich vedia svojou húževnatosťou, trpezlivosťou, pokorou a odhodlaním aj prekonať, sme sa mohli presvedčiť aj my. 

Janka založila Klubové dni pre hendikepovaných ľudí v rámci, ktorých sa snažila dať priestor nielen im, ale aj zdravým mladým ľuďom a tak prepojiť dva svety a to zdravej komunity a tej inak obdarenej. 

 

Spomínané klubové aktivity, ale hlavne celá myšlienka týchto aktivít oslovila aj známu firmu Dedoles. Je im sympatické a hlavne blízke, že aj takou činnosťou sa dajú búrať predsudky a prepájať navonok dva rozdielne svety. A ako to celé vníma a pozerá sa na to spomínaná firma s veselým oblečením sme sa opýtali Jany Hrubcovej, manažérky udržateľnosti Dedoles: „Centrum Rodiny je krásnym príkladom toho, ako možno zapojiť ľudí so zdravotným znevýhodnením do aktivít komunitného centra, ako sa dajú prepojiť rôzne skupiny  ľudí s cieľom vzájomného porozumenia, pomoci a inšpirácie. Entuziazmus a nadšenie Janky, ktorá napriek svojmu zdravotnému znevýhodneniu koordinuje projekt Keď odlišnosť spája, bol pre nás signálom, že podporovať inklúziu má zmysel, pretože dokáže ľudí navzájom spájať a obohacovať.“

Vďaka finančnej podpore spoločnosti Dedoles môžeme aj tento rok každú stredu vidieť, že aj odlišnosť vie spájať ľudí. Neváhajte a príďte sa o tom presvedčiť aj vy, každú prvú stredu v mesiaci na tvorivých dielňach od 14 -16.00 hod. a každú druhú, tretiu a štvrtú stredu v mesiaci na klubových aktivitách od 13.00 – 15.00 hod. v priestoroch Centra rodiny. Na stretnutie s vami sa teší Janka, koordinátorka projektu  Keď odlišnosť spája.

No responses yet

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *